Феофанія 2

 
 

Феофанія 2




Реальним кроком у розвитку екологічних проблем стало підвищення Януковича і переїзд його до Києва, де він попередньо резиденції не мав. Для облаштування було обрано заповідну землю на півдні Києва в урочищі „Феофанія”, що має статус парка пам’ятника садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, що перебуває у віданні Національної академії наук України а саме державного заповідного господарства “Феофанія”. ДЗГ “Феофанія” займає площу 152,22 га. Тут мешкають “червонокнижні” тварини рослини; тут ще збереглися дуби-велетні, яким по кілька сот років. ДГЗ “Феофанія” має ще й величезну історичну та культурну цінність: з давніх часів ці місця згадуються як священні. Саме тут знаходиться знаменитий Свято-Пантелеймонівський собор, побудований в 1905-1912 роках, святі джерела з лікувальними властивостями – Святого великомученика Пантелеймона, “Сльози Божої Матері” та ін.
Починаючи з березня 2004 року, коли була розпочата “реконструкція та благоустрій” заповідного урочища “Феофанія” по Києву почаходити стійка чутка про те, що Янукович буде собі будувати там дачу, - саме для цього там, (начебто), і розпочата ця “реконструкція”. Офіційно оформлення цієї “справи” розпочалося зі звернення до прем’єр-міністра Януковича групи депутатів- Пехоти, Павлюка та ін., де зокрема йдеться про таке: “…існує нагальна потреба
негайного втручання Уряду для вжиття невідкладних заходів, які б забезпечили не лише збереження заповідника, але й його розвиток, виконання вимог існуючих нормативів…”; і далі:“…просимо Вас дати доручення щодо розробки на замовлення Державного заповідного господарства “Феофанія” НАН України… проекту реконструкції заповідника…, а також сприяти у здійсненні Київською міською радою та міською державною адміністрацією таких заходів (оформити відповідним розпорядженням): будівництво огорожі, доріг, тротуарів, бюветів, зовнішнього освітлення, каналізводопостачання, газопостачання, … телефонізації … Одночасно слід забезпечити обмеження руху автотранспорту по території заповідника шляхом установки відповідних знаків та шлагбаумів”.
І закінчується це послання такою багатозначною фразою: “Переконані, шановний Вікторе Федоровичу, що фінансування і виконання зазначених заходів свідчитиме про державний підхід до збереження та розвитку унікальної місцевості на території міста Києва”.
Цьому зверненню депутатів передувала довготривала переписка між Януковичем, Омельченком і групою депутатів. Друге звернення групи депутатів (щоправда, вже у іншому складі)- Рибака, Бондаренка, Коновалюка та ін. звучить ще цікавіше: “Останнім часом, зважаючи на чисельні звернення керівників депутатських груп та фракцій, зокрема, Кравчука Л.М., Богатирьової Р.В., Шарова І.Ф., Гапочки М.М., Ващук К.Т., Шевчука С.В., Гавриша С.Б., Рибака В.В., Кабінетом Міністрів України дано ряд доручень відповідним міністерствам та відомствам, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям щодо організації, збереження, використання і відтворення природних ресурсів та об’єктів природно-заповідного фонду, у тому числі і Києві. Як результат, цілу низку важливих питань було вирішено” <…> “Визначивши межі Державного заповідного господарства “Феофанія” НАН України, Київська міська рада створила умови для комплексного вирішення питань по його реконструкції та збереженню...” Але ж... Київрада не має компетенції приймати рішення про зміну меж об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення. Цим займається Верховна Рада за поданням Кабінету Міністрів та наявності відповідного наукового обгрунтування. Київрада рішенням, без наукового обгрунтування, просто як факт, констатує передачу території, яку займає старий сад та господарські будплощею 30,36 га ДЗГ „Феофанія”; цим же рішенням із території ДЗГ „Феофанія” вилучаються 30,36 га заповідного лісу, які перевоземлі лісового фонду. На цих землях вже ініційована приватна котеджна забудова (репортаж тут) . Протягом останніх двох років там було виділенодля індивідульної житлов забудови 27 ділянок по 0,1 га, причому досить відомим особистостям, наприклад таким, як Рябець ОлексаІванович та Рябець Лариса Михайлівна.
Таким чином, за допомогою вищезгаданого “фокусу” площа ДЗГ не зміналася, але відбулася нерівноцінна підміна територій, і відомдля чого: люди кажуть, що саме тут, біля озер, які ВЖЕ викопали відповідно до проекту “реконструкції” на заповідній території, буде побудована дача Януковича – так, щоб Свято-Пантелеймонівський монастир із вікна було видно... А ще “Феофанії” говорять про те, що основні роботи по “реконструкції” поспішали завершити до виборів президента. (не встигли - М-І) Реконструкція дій просувається надзвичайно швидкими темпами: в результаті так званої санітарної рубки було знищено кілька тисяч дерев, буквально за кілька днів навколо заповідного урочища був зведений 3-х метровий залізний паркан. Уже розчищено від дерев декілька майданчиків – явно під будівництво; прямо через заповідной ліс прокладено дороги з освітленням і шлагбаумами, пішохідні доріжки плиткою, такою, як на Хрещатику...
На “реконструкцію та благоустрій” території ДЗГ “Феофанія” із держбюджету України виділено 17 млн грн; на “реконструкцію та благоустрій” території, що була вилучена із заповідного господарства вищезазначеним чином - 7 млн грн із бюджету м. Києва. Сумарно ці кошти у обсязі 24 млн грн були виділені тільки на період цього року (2004). Судячи з усього, у даному випадку “реконструкція” заповідного урочища “Феофанія” має на меті забезпечити новозбудовані котеджі чиновників (або їх родичів) комунікаціями за рахунок платників податків, тобто нас з вами. Іншим чином пояснити будівництво огорожі, доріг, тротуарів, освітлення, каналізації, проведення водопостачання, газопостачання та телефонізації немає можливосНаразі невідомо, скільки коштів знадобиться для того, щоб завершити “реконструкцію” ДЗГ “Феофанія” у наступному році (2005).
І, як водиться – епічний кінець. Вже під час виборів Янукович 24 листопада підписує документ Кабінету Міністрів про видялення навколо Феофанії передбачених законодавством охоронних зон... Називаємо їх: 1 зона – забудови до 3-х поверхів, 2 зона забудови до 2-х поверхів і 3 зона – забудови, відповідно до розташованої поряд забудови. Цікаві „охоронні зони”. Між усім в останню 3-тю зону потрапили усі землі, незаконно з „Феофанії” вилучені.

WWW Майдан інформ
05.03.2005 р.


Создан 06 дек 2006



  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником